Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Роборука здатна зібрати в 10 разів більше яблук, ніж людина

Роборука здатна зібрати в 10 разів більше яблук, ніж людина

У США розробили садового робота, здатного збирати яблука в 10 разів більше яблук, ніж людина, інша американська компанія запропонувала робота, що возить виноград від робітників до пункту прийому, нідерландська компанія розробила робота для садіння саджанців.
Про це повідомляє журнал «Садівницвто по-українськи».  

«У компанії FRRobotics (США) розробили роботизоване рішення для делікатного прибирання фруктів, — зазначає у статті Віктор Третяк, канд. техн. наук, доцент з Національного наукового центру «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства». — Чіпка роборука підлаштовується під фрукт, який збирає. Робот повторює рухи руки людини. Утім, за робочу зміну машина здатна зібрати в десять разів більше фруктів або ягід, ніж середньостатистичний робітник».

Вчений додає, що FRRobotics використовує передове оброблення зображень для пошуку фруктів на дереві. Завдяки цьому машина постійно в роботі протягом декількох сезонів збирання врожаю, оскільки вона може збирати урожай різних плодоовочевих культур.

«Ще одна американська компанія Augean Robotics представила Burro — робота, який використовує автономну їзду для перевезення винограду між робітниками», — пише  Віктор Третяк.

Він також згадує і про розробку компанії ISO Group (Нідерланди) RoBoPlant — робот для садіння розсади та саджанців. Машину оснащено як напівавтоматичним, так і повністю автоматичним обладнанням для роботи в теплицях. За допомогою системи штучного інтелекту робот рівномірно висаджує розсаду в ґрунт у заданому порядку.

Читайте також: Німецькі садівники побоюються нестачі українських та узбецьких працівників