Овочі-Ягоди-Сад

Ріст цін на овочі спрогнозували в кінці зими

Ріст цін на овочі спрогнозували в кінці зими

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук прогнозує низькі ціни на овочі борщового набору до кінця лютого, після чого, на його думку, почнеться їх зростання через сезонний фактор та нестачу овочесховищ. А ціни на тепличні овочі можуть вирости у березні через подорожчання енергоносіїв та підвищення мінімальної заробітної плати.

Про це повідомляє Landlord.

«Наприкінці 2020 року ми мали найнижчі ціни на овочі протягом останніх років. У грудні минулого року вони були на 30% нижчі, ніж наприкінці 2019 року. Але треба зауважити, що взимку ціни на овочі борщового набору поступово йдуть вгору. Наразі ми спостерігаємо невеличкий ріст ціни – на 2-5% в залежності від категорії продукції», – пояснив він.

Окрім сезонного фактору, за словами Дениса Марчука, на ціноутворення впливає відсутність необхідної кількості овочесховищ, що є гострою проблемою для українського ринку.

«Аграрії не інвестують у будівництво овочесховищ, оскільки не можуть взяти кредити через зависокі ставки. Наприклад, у європейських країнах такі кредити можна залучити під 2-3% річних, а в Україні – під 16% і вище», – пояснив експерт.

Тому, як наголосив Денис Марчук, поки не буде вироблений механізм ефективної державної підтримки малого та середнього овочевого бізнесу, на ринку будуть спостерігатися постійні сезонні коливання цін на овочі.

Попри те, що до кінця лютого овочі борщового набору суттєво не подорожчають, вже сьогодні є достатньо факторів, які можуть вплинути на ціну тепличних овочів. Зокрема, нещодавнє подорожчання енергоносіїв та підвищення мінімальної заробітної плати вже у березні спричинять зростання цін на тепличні огірки, томати тощо.

Читайте також: Огірок рекордно подорожчав