Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Рання лохина на Дніпропетровщині прибутковіша, ніж на Київщині

Рання лохина на Дніпропетровщині прибутковіша, ніж на Київщині

Зміна клімату дозволяє ФГ «Бакка» на Дніпропетровщині отримувати урожай ранньої лохини значно раніше, ніж колегам на Київщині та Житомирщині, й мати гарну ціну.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«Минулого року ціна на ранню лохину була дуже вдалою: я продавав її не дешевше 400 грн/кг, а стартували продажі з 500 грн/кг, – розповів власник господарства Артем Куций. – Кліматичні зони трансформуються, що дає змогу в нашому регіоні проводити повноцінне збирання достиглого врожаю (не одиничних ягід) відчутно раніше, ніж на Київщині чи в інших регіонах. Зима на Дніпровщині настає пізніше, листопад та грудень доволі теплі, що дозволяє проводити роботи на плантації, а метеорологічна весна зазвичай приходить раніше за календарну. Хоча, звісно, не без винятків, як-от цього року, коли березень і квітень були доволі прохолодні». 

Поки у ФГ «Бакка» висаджений тільки сорт Дюк, оскільки він ранньостиглий, дає ягоду преміум якості та й на смак особисто він імпонує власнику. Також тестуються на пробній ділянці сорти Трапер, Хорон, Ліберті та Аврора.

Читайте також:При експорті продукції українські ягідники обирають стабільність замість одномоментного прибутку, – експертка

Журнали