Овочі-Ягоди-Сад

Раніше невідому расу раку картоплі виявили у Нідерландах

Раніше невідому расу раку картоплі виявили у Нідерландах

За повідомленням Нідерландського управління з питань безпеки харчових продуктів та споживчих товарів (NVWA), на сільськогосподарських полях у муніципалітеті Стадсканаал на північному сході країни була виявлена невідома расу раку картоплі – хвороби рослин, спричинена грибком Synchytrium endobioticum

Про це повідомляє Potatopro.

NVWA заявляє, що проводить дослідження щодо походження раси, картографується історія вирощування зараженої картоплі.

Рак картоплі виявлений у 3 сортів крохмальної картоплі (Festien, BMC та Supporter). Враховуючи ступінь стійкості цих сортів до раси 1, раси 6 та раси 18, ця знахідка була несподіваною.

Поки не ясно, як сучасні сорти картоплі реагують на цю нову расу, виробникам, які розташовані в безпосередній близькості від знахідок, все ще неможливо визначити, які сорти найкраще вирощувати.

За даними NVWA, подібна ситуація сталася у 2003 році, коли фізіо 18 було вперше знайдено в Нідерландах. Згодом це призвело до співпраці із сектором, щоб якомога швидше отримати уявлення про ступінь стійкості важливих сортів у цій місцевості. Щоб це знову стало можливим, NVWA збирає якомога більше матеріалу.

Крім того, експериментальне дослідження намагається отримати вказівку на те, які сорти картоплі можуть бути стійкими до цієї невідомої раси.

Читайте також: HZPC визначила світові тренди картоплярства