Правильне живлення лохини дозволяє отримати перший врожай на другий рік
За дотримання програми живлення можна на рік раніше розпочати повернення інвестицій у плантацію лохини, які тільки на початку складають $25‒30 тис./га.
Про це у статті в журналі «Садівництво по-українськи» зазначає Анна Домбровська, співвласниця розсадника «Фруктовий сад АТ» (Київська область).
Вона зауважує, що 90% початківців припускаються помилки: вони засаджують гряди та починають просто поливати. А систему живлення роблять вже потім, через це втрачаються місяці. І відповідно, у більшості господарств перший рік проходить як «перевалочний», потенціал куща лохини зміщується ще на рік.
«Ми ж радимо працювати з першого дня після висаджування, причому за однією програмою, не змінюючи її, – наголошує Анна Домбровська. – Були випадки, коли фермери починають працювати за розробленою системою фертигації, але потім через обставини (дощ, відсутність відповідних препаратів, спираючись на «власний досвід») починали вносити змін, і, відповідно, необхідного результату не отримували. Або взагалі серед сезону переходили на іншу програму… Всі ці зміни, як правило, люди роблять хаотично. А коли починаєш розбиратися, виявляється, що вони не робили і половини того, що потрібно».
Спеціалістка нагадує, що перед садінням треба обов’язково зробити аналіз ґрунту та води, тому що за цими даними технолог розробляє карту живлення та захисту лохини. «Фермеру (агроному) лишається працювати за цією картою, і це майже все, що потрібно», – підсумовує Анна Домбровська.
Читайте також: На другий рік після посадки лохина починає плодоносити