Овочі-Ягоди-Сад

Попит на українське яблуко перевищує виробництво потрібних сортів

Імпортери українського яблука з країн південно-східної Азії, Близького сходу, та Європи, говорять за якість порівняну з яблуком США при досить конкурентній ціні.

Про це повідомляє  Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

«Ціна на українське яблуко істотно перевищує ціну, яку ті ж імпортери платять за яблуко з Польщі», – сказав керівник УПОА Федір Рибалко. 

За його словами, в Об’єднаних Арабських Еміратах, після успішних поставок українського яблука, відразу кілька імпортерів повністю відмовилося від закупівлі польської продукції.

«У нас зараз є тільки одна, але дуже приємна проблема – обсяг попиту на яблуко з України перевищує обсяг виробництва продукції необхідних сортів і якісних параметрів, перш за все тому, що у наших фермерів часто немає сучасного обладнання для зберігання, доробки та маркетингу яблука», – зауважив Федір Рибалко.

Темпи світової торгівлі яблуком продовжують знижуватися. У 2018 році було зафіксовано рекордне за багато років падіння світового експорту та імпорту яблук, яке досягло 16% в натуральному вимірі.

Проте, в УПОА вважають, що це не привід для розчарування для українських садівників, адже саме Україна має унікальні природно-кліматичними умови для вирощування яблука преміальної якості.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!