Овочі-Ягоди-Сад

Поляки прогнозують, що експортуватимуть яблука в Україну

Поляки прогнозують, що експортуватимуть яблука в Україну

Проблеми зі зберіганням яблук в Україні можуть призвести до їх імпорту з Польщі в травні-липні 2021 року.
Про це повідомляє Sad24.

Видання підсумовує, що провідні фахівці з вирощування та зберігання фруктів та овочів з різних європейських країн сходяться на думці, що погодні умови в 2020 році не тільки зменшать урожай фруктів у Європі, а й призведуть до рекордних втрат при зберіганні.

Навесні Європу охопило кілька хвиль заморозків, зменшивши потенціал для врожаю плодів. Водночас у Східній Європі заморозки, як правило, припали на рекордно пізній термін – другу половину травня. До того ж увесь травень був дуже холодним. Це негативно вплинуло на формування та розвиток плодів.

Потім в регіоні почалася посуха, яка тривала майже все літо і затримала розвиток багатьох плодових культур. Як результат, плоди яблук та слив часто були не до кінця сформовані і були більш схильні до шкідників та хвороб. Така інформація регулярно надходить з Молдови, України, Польщі та інших країн регіону.

«Зараз, коли бирання врожаю яблук та винограду триває, погодні умови також не найкращі. Відповідно, усі ці природні катаклізми, на думку експертів, можуть призвести до більших збитків навіть для тих виробників, які мають сучасні склади. Адже якість продуктів, що зберігаються, можна лише підтримувати, але не покращувати», – зауважує видання.

Автори матеріалу роблять висновок, що враховуючи зниження врожайності та можливі збільшені втрати при зберіганні, не можна виключати досить активного зростання цін на фрукти та виноград під час зберігання.


«А в травні-липні, швидше за все, Україна та Молдова будуть навіть змушені імпортувати свіжі яблука з Польщі для задоволення потреб внутрішнього ринку», – прогнозує видання.


Читайте також:Яблук середньої та низької якості більшає