Овочі-Ягоди-Сад

Полуницю на високих грядах почали вирощувати й в Одеській області

Полуницю на високих грядах почали вирощувати й в Одеській області

Фермер Юрій Лагуза з міста Кілія Одеської області застосував незнану в цих краях технологію вирощування полуниці на грядах, що подвоїло врожай та прискорило його достигання. А використання крапельної стрічки, агроволокна, тепличної плівки та касет для розсадника, добрив та ЗЗР, закуплених зі знижкою за програмою eVoucher від Проекту Українського проєкту бізнесрозвитку овочівництва (UHBDP) дозволяє розраховувати на гарантований успіх.
Про це повідомляється на сайті проєкту UHBDP.

Технологію «вирощування на буграх» Юрій Лагуза побачив на одному з  YouTube каналів німецьких фермерів. Але обладнання, яке одночасно, за один прохід, укладає в землю крапельну стрічку, формує гряду та вкриває її мульчуючувальною плівкою не було.


Український фермер сам виготовив основний механізм і пристосував його до роботи в парі зі своїм старим трактором. Оброблені за допомогою нового обладнання 20 соток експериментальної ділянки в перший же сезон дали врожай полуниці майже в два рази більший, ніж на ділянках, де використовувалася традиційна технологія. При цьому перший врожай зі своєї ділянки Юрій зібрав на два тижні раніше, ніж його сусіди.

Цього року Юрій Лагуза засадив за новою для себе технологією вже 1 га орендованої землі, розташованої на острові в дельті Дунаю.
Видання зазначає, що фермер хоче розширювати площі й далі й придбати для цього більш новий трактор.

Читайте також:У ФГ «Ніжин агроінвест» полуниці підживлюють молоком