Овочі-Ягоди-Сад

Полуниця – від 60 грн/кг і буде дешевшати

Полуниця – від 60 грн/кг і буде дешевшати

Нині на гуртовому ринку «Шувар» у Львові полуниця коштує 60-65 грн за кг. Можна очікувати, що ціни будуть далі знижуватися протягом червня, досягаючи свого мінімуму на початку сезону консервації, що є сприятливим часом для закупівлі ягід для зимових запасів.

Про це повідомляє пресслужба ринку з посиланням на слова Тетяни Попович, керівниці відділу маркетингу ринку «Шувар».

Зазначається, що цього року сезон української полуниці розпочався на кілька тижнів раніше через сприятливі погодні умови. Збір полуниці почався на три тижні раніше, ніж зазвичай – вже у третій декаді травня. Це стало можливим завдяки аномально теплій весні​.

Ціни на полуницю на початку сезону коливалися від 100 до 150 грн/кг. Упродовж сезону, особливо ближче до його піку, який припадає на другу половину червня, ціни знижуються через збільшення пропозиції на ринку. 

Незважаючи на те, що цьогорічні весняні заморозки дещо пошкодили частину врожаю, очікується, що ціни будуть дуже близькими до минулорічних​. 

Щодо сезону консервації, він зазвичай починається наприкінці червня та на початку липня, коли ціни на полуницю та інші сезонні ягоди досягають свого мінімуму. Минулого року ціни почали знижуватися вже у червні, і схожа ситуація очікується цьогоріч.

Читайте також: Рівненські фермери розвивають полуничний агротуризм