Овочі-Ягоди-Сад

Польські виробники лохини рахують перші втрати і готуються до наступних заморозків

Заморозки кількох останніх ночей, коли температура в Польщі опускалася до -10°C, пошкодили бруньки. Нічні морози прогнозують і в першій половині квітня. Щоб зберегти врожай в таких умовах, рекомендують менше обрізати кущі, бути обережнішими з підживленням азотом, добре поливати плантацію, використовувати стимулятори росту.

Про це повідомляє Jagodnik.

Видання рекомендує для захисту від заморозків використовувати систему аварійного обприскування, у кого вона є. 

Більшість сортів лохиниі перебувають у фазі злегка відкритих бутонів, але у деяких ранніх сортів (Ерлі Блю, Патріот, Чандлер, Дарроу) бутони вже досить набубнявілі, і пошкоджуються низькими температурами. 

Набубнявілі бутони здатні виживати без пошкоджень температури до -9, -12 °C, але вже у фазі розтріскування смоли лише  до -6, -9 °C. Чим більш розвинена рослинність, тим нижча їх морозостійкість. 

Досить тепла перша половина березня, коли рослини прокинулися й стали розвиватися, змінилася прохолодною погодою в другій половині місяця, а початок квітня обіцяє бути досить морозним вночі. 

Це становить значний ризик для рослин. Легкий вітер, що виникає під час перепадів температури, обмежує можливості використання таких методів, як обприскування або обкурення. Навіть на фермах, де є можливість можна обприскувати плантації, через низькі температури кількох ночей поспіль може забракнути води для цього.

Читайте також:Важливо повернути заробітчан в Україну, – виробник ягід

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!