Овочі-Ягоди-Сад

Важливо повернути заробітчан в Україну, - виробник ягід

Віктор Фарафонов, директор найбільшого в Україні й другого за розміром в Європі підприємства з вирощування лохини ТОВ «Бетек», що в Житомирській області вважає, що для українських виробників ягід украй важливо повернути заробітчан додому.

Про це він написав у своїй колонці на AgroTimes.

«Це дуже важливо саме повернути тих активних сезонників, які мають досвід праці в Польщі, які вмотивовано полишають свої сім’ї не маючи достойної роботи в Україні, – зазначив він. – Українці (сезонники) їдуть в Польщу на зарплату близько  500 євро на місяць. Бачив такі польські ягідні підприємства, де працюють тисячі українців. Їх там тримає не тільки рівень зарплати. Я думаю, що навіть, якщо наші сезонні працівники будуть отримувати менший дохід – вони не поїдуть за кордон працювати. Адже витрати на проживання в Польщі теж лягають на плечі наших заробітчан».

На думку Віктора Фарафонова, українським фермерам варто інвестувати у достойну заробітну плату, створення сучасних умов праці, відпочинку та проживання збирачів, дотримання стандартів виробництва Global GAP. А українській державі – спростити реєстрацію сезонних робітників.

«Держава отримає податки, ягідний бізнес – перспективу розвитку», – підсумував Віктор Фарафонов.

Читайте також: За рахунок чого може дешевшати лохина

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією