Овочі-Ягоди-Сад

Польські плантатори залучають співвітчизників до збирання полуниці

Порівняно з рішеннями інших країн-членів ЄС, польський уряд не прагне сприяти приїзду українців, а аграрії пропонують працевлаштування безробітних поляків.

Про це повідомляє HortiDaily.

Через кілька днів розпочнеться збір полуниці. Зазвичай в цю пору року є багато сезонних працівників з України. Цього разу їх дуже мало. Більшість виробників полуниці мають у своєму розпорядженні менше 1/3 працівників. 

Фермери намагаються затримати дозрівання плодів. Погода також хороша тим, що немає високих температур, тому рослинність сповільнилася. Однак ці заходи допоможуть лише в тому випадку, якщо уряд в найближчі дні спростить сезонним працівникам перетнути кордон: у таких групах, як угорське рішення, яке організує чартерні рейси (організовані кількома іншими країнами-членами ЄС) до Польщі. На жаль, польський міністр охорони здоров’я Лукаш Шумовський сповнений занепокоєння щодо допущення українців. На його думку, це може спричинити подальше поширення коронавірусу.

Тому полякам рекомендується збирати плоди асоціаціями та організаціями виробників. Вони стверджують, що це найкраща робота у світі: в умовах, які сьогодні дуже привабливі та безпечні: особливих навичок не потрібно, на свіжому повітрі та в безпечній відстані від інших колег по роботі та добре оплачуваних. Це реальна робота в той час, коли інші галузі мають труднощі з працевлаштуванням.

Існує багато пропозицій від виробників, які шукають працівників, щоб збирати полуницю на популярних веб-сайтах. Існує навіть веб-сайт, присвячений фермерам, www.pracujurolnika.pl. Сайт працює з 6 травня, і зараз там вже можна знайти кілька десятків пропозицій роботи. А власник вже планує подальше розширення сайту та баз даних.

Читайте також:Ціну на полуницю в Польщі визначатиме погода, наявність збирачів та зменшення попиту

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!