Овочі-Ягоди-Сад

Вчені рекомендують три типи садів черешні для експортної якості

Вчені рекомендують три типи садів черешні для експортної якості

Інститут садівництва НААН для забезпечення ефективного промислового вирощування черешні, в т.ч. для експортного призначення, рекомендує для зони Лісостепу три нових типи садів на сильно- та середньорослих і напівкарликових підщепах.

Про це журналу «Садівництво по-українськи» розповідає Юрій Кіщак, провідний науковий співробітник Інституту садівництва НААН.

Ці насадження зі щільністю розміщення дерев від 417 до 1250 на 1 га базуються переважно на використанні вітчизняних високопродуктивних сортів, підщеп і способів формування крон.

Щільність розміщення дерев в них оптимізовано методом математичного моделювання та перевірено в довготривалих польових дослідах, що дає можливість ефективно використовувати потенціал продуктивності таких садів. Їхньою перевагою, порівняно з іноземними, є те, що в конструкції насаджень схема садіння дерев враховує як силу росту підщепи, так і біологічні особливості сорту, що є основою для їхнього застосування в технологіях вирощування цінних промислових сортів, які користуються підвищеним попитом у споживачів.

Читайте також: Покупці готові платити більше, але за якісну черешню