Овочі-Ягоди-Сад

Погане запилення та дощі знищили врожай черешні на Одещині

Урожай черешні в СФГ «Вікторія», що в Одеській області знищила погана погода, через яку погано пройшло запилення. Потім був період злив, від якої урожай тріскався.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів агроном господарства Андрій Аргіров.

«Навесні, хоча великих морозів не було, постійно було холодно, зокрема і в період цвітіння, – розповів він. – Отримали первинне запилення близько 80%, а через два тижні зрозуміли, що відбулося тільки первинне, але не було запилення самої кісточки. І через відсутність гормонів у нас 80% плодів просто випали». 

Загалом урожай черешні вийшов нижче середнього. Але була проблема з тим, що під час збирання протягом 10 днів йшли дощі. 

«Навіть імениті препарати не допомагали, – зауважив агроном. – Ми витримали чотири дні 80 мм дощу без розтріскування, але на п’ятий день випали ще 40 мм, і це був практично «контрольний постріл», який знищив 95% урожаю. Середня черешня запилилася, але Мелітопольська полопалася від дощів, а у Кордії і Регіни було закладання плодів на 10% від запланованого. Ми їх зуміли уберегти від розтріскування і в принципі отримали хоча і низький урожай, але хорошої якості з калібром 30–32 мм».

Читайте також: СФГ «Вікторія» збільшує насадження сливи, попри невдалий сезон