Овочі-Ягоди-Сад

Подорожчання овочів та фруктів у Польщі є одним із найнижчих у світі

Подорожчання овочів та фруктів у Польщі є одним із найнижчих у світі

За даними Головного статистичного управління (GUS) продукти у Польщі значно подорожчали. Проте найменше зростання цін відмічалося серед овочів та фруктів (8,8%), і ця динаміка чи не найповільніша у світі, повідомляють SadyOgrody.

Найбільше подорожчали томати – на 34%. Найменше – салат – плюс 2,2%. У свою чергу подешевшали яблука, за які можна було заплатити на 6,6% менше. Цибуля подешевшала на 6,2%, а рекордно подешевшала картопля – на 5,2%.

Якщо дивитися в глобальному масштабі, то зростання цін на фрукти та овочі в Польщі виявляється одним із найнижчих у світі. За даними рейтингу Picodi.com, з січня цього року овочі та фрукти в цій країні подорожчали на 2,1%, як і у Великій Британії. 

Набагато більший ріст був, серед іншого, в Білорусі, де зараз ці продукти на третину дорожчі, ніж на початку цього року. У Румунії, Естонії, Люксембурзі та Угорщині ціни вищі на кілька відсотків, а в Словаччині менше ніж на 10 відсотків. У Чехії та Італії ціни вищі на 4,2 відсотка. У цьому рейтингу Польща посіла 74 місце з 94.

Читайте також: Більшість овочів борщового набору за місяць подешевшали