Овочі-Ягоди-Сад

Площі під промисловими садами на Львівщині у 2024 році зростуть одразу на 11%

Площі під промисловими садами на Львівщині у 2024 році зростуть одразу на 11%

Прогнозовані площі насаджень багаторічних культур в промисловому секторі Львівщини збільшаться у поточному році на 11% в порівнянні до площ попереднього року.

Про це повідомляють в департаменті агропромислового розвитку Львівської ОВА.

Уточнюється, що найбільше площі збільшаться під ягідними – на 29,8% та горіхоплідними насадженнями – на 6,7%. В цілому площі вирощування плодових та ягідних культур складатимуть близько 2,4 тис.га, з  яких 2,0 тис. га у плодоносному віці.

«За спостереженнями садівників насадження вийшли з зими у доброму стані без суттєвих пошкоджень. Через раннє потепління у березні більш як на 2 тижні раніше календарних термінів розпочалось активне розпускання бруньок на деревах і цвітіння ранніх сортів кісточкових культур, тож сподіваємось у разі відсутності весняних заморозків на пришвидшення термінів достигання та   отримання щедрого врожаю фруктів та ягід», – прокоментувала Тетяна Гетьман, директорка департаменту.

За інформацією департаменту, частка вирощування плодів та ягід у промисловому секторі  складає 15%, решта 85% – сконцентроване у населення.  

В структурі площ багаторічних насаджень промислового вирощування в Україні частка Львівщини займає близько 5,0%. Щорічно промислові площі збільшуються на 200-300 га нових насаджень. Зокрема, у 2024 році садівники комерційного сектору прогнозують закласти нових насаджень на площу понад 250 га, з якої 110 га із залученням коштів грантової підтримки «Свій Сад» за програмою «єРобота» і 140 га – власні інвестиції.

Читайте також: Ще 10 господарств отримали гранти на сади і теплиці