Овочі-Ягоди-Сад

Площі під промисловим картоплярством будуть меншими, – експерт

Площі під промисловим картоплярством будуть меншими, – експерт

Через погодні умови, невисоку маржинальність бізнесу, дорогий насіннєвий матеріал, добрива та ЗЗР, площі під промисловими посадками картоплі зменшаться.

Про це в своїй колонці на AgroTimes написав Микола Гордійчук, директор ТОВ «Агріко Україна» – однієї з найбільших компаній, що репродукують насіння картоплі.

Він зауважив, що через тривалі дощі цьогорічна картопляна посівна в Україні відстає майже на два тижні. 

«Традиційно ранню картоплю в Україні окремі господарства починають висаджувати з кінця березня. У нашій Чернігівській області сезон посадки стартує приблизно 10-го квітня. А цього року картоплярі змогли масово вийти в поле лише 20-21 квітня. На Дніпропетровщині й Запоріжчині в цей час «картопляні» господарства зазвичай вже завершували посівну, тоді як цього року деякі аграрії в ті самі дати садити ще й не починали, бо не могли вийти в поле. Київщина й Житомирщина спізнюються за термінами посадки приблизно на тиждень», – уточнив експерт. 

На думку Миколи Гордійчука, фермери або поспішатимуть завершити висаджування картоплі вчасно, або розтягуватимуть ці терміни, але тоді ризикують недоотримати врожай.

До того ж істотно подорожчали мінеральні добрива та засоби захисту, є проблема із залученням ресурсів для посівної. Нині неймовірно дорога логістика, що здорожчує постачання насіннєвого матеріалу картоплі по Україні. 

За низької ціни у 5-6 грн/кг протягом усього минулого сезону пристойна врожайність на богарі у 30-35 т/га дозволяє хіба що вийти в нуль.

«З іншого боку, господарства, які вже зробили інвестиції в картопляний напрям, мають спеціалізовану техніку та сховища, не схильні робити різких кроків і відмовлятися від картоплярства. Хоча є підстави припускати, що площі під промисловим картоплярством за підсумками посівної будуть меншими порівняно з попередніми роками», – робить висновок експерт. 

Читайте також: На Волині затримується посадка картоплі