Овочі-Ягоди-Сад

Площі білоголової капусти цього сезону зменшаться

Площі білоголової капусти цього сезону зменшаться

Площі під білоголовою капустою в 2024 році зменшаться на 15-18% порівняно з минулим сезоном, вважає керівник з маркетингу насіння овочевих культур компанії Syngenta Євген Колінько. 

Про це повідомляє Agroportal.

Експерт назвав чотири фактори, які вплинули на рішення про вирощування капусти.

«По-перше, не вистачає робочих рук, а збір урожаю капусти проводять загалом вручну. По-друге, капусту проблематично зберігати (затрати на електроенергію, вентиляцію приміщення, тару тощо). По-третє, ціна, яка сформувалася, є дуже низькою. По-четверте, трипс – це значна проблема капусти, з якою важко боротися. Якщо цього шкідника не здолати, капуста вийде низької якості», – зазначив Євген Колінько.

З іншого боку, капусту використовують у багатьох стравах, тому вона має значний попит на ринку. 

Крім того, значний плюс у тому, що білоголова капуста росте і споживається цілорічно. В грудні сіють ультраранню капусту на Одещині, Закарпатті, а в цей же період на Дніпропетровщині триває збір урожаю пізньої капусти. 

Євген Колінько додає: замало виростити, потрібно ще знайти шляхи збуту капусти. Це можуть бути локальні магазини в районі вирощування овоча. Також варто подумати про переробку (квашення, виробництво напівфабрикатів тощо). Найбільший споживач овочів, зокрема й капусти, – це наразі ЗСУ, постачання йдуть постійно.

Читайте також: На Миколаївщині почали механізовано висаджувати ранню капусту