Овочі-Ягоди-Сад

Пізні сорти обвалять ціну на яблуко – експерт

За прогнозом голови Української асоціації аграрного експорту (УААЕ) Дмитра Крошки, в найближчий тиждень очікується зниження ціни на яблуко, що обумовлено початком збору врожаю пізніх сортів і збільшенням пропозиції від дрібних виробників.

Про це повідомляє AgroPortal.

«Цей рік для фруктів і ягід виявився дуже складним через погодні умови. Пов’язано це з градом, який надзвичайно зашкодив садам. По-друге, занадто висока вологість спровокувала втрату товарної якості плодів. Через погодні умови ми дійсно зазнали втрат по раннім фруктам, і пропозиція, наприклад, з літнього яблуку, було надзвичайно обмежена, що спровокувало зростання ціни і зростання попиту», – зазначив експерт.

За словами Крошки, найближчим часом очікується зниження ціни. 

«Однак не всі виробники поспішають з реалізацією. Знаючи, що на ринку буде дефіцит якісного яблука, постараються максимально відтягувати продаж », – зауважив Дмитро Крошка.

Він зазначає, що завдання українських виробників полягає в тому, щоб в цьому році не допустити втрат експортних позицій і залишитися стабільним партнером для іноземних компаній.

«Ми повинні перебувати на тих ринках, куди вже вийшли, і намагатися розширити географію експорту. Для експортерів головною метою повинно бути збереження репутації, яка вже склалася на міжнародному ринку. Наприклад, по яблуку ми вже торгуємося в ціні вище, ніж польське яблуко. Нам вистачило року, щоб перестати конкурувати з поляками за ціною. Зараз українське яблуко торгується в ціновому сегменті розвинених країн – Франції, Італії, а польське яблуко залишається найдешевшим», — зазначає експерт.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!