Овочі-Ягоди-Сад

Під полуниці за рік слід внести 100 кг/га азоту

Азот – це критичний елемент для росту полуниць. Він є мобільним елементом, що може легко вимитися з ґрунту, тому його запаси слід регулярно поповнювати для підтримки росту рослин. 

Внесення азоту проводять під час вегетації рослин. Нестача азоту проявляється у світло-зеленому або жовтому забарвленні листя, передусім на молодих листках. Плоди та листя мають невеликий розмір. 

Надлишок азоту теж може викликати проблеми, такі як формування великих листків, нестійких до хвороб і комах-шкідників. Крім того, гниль полуниць частіше зустрічається в рослин на фоні високого рівня азоту. 

У середньому під час періоду росту полуниці засвоюють із ґрунту приблизно 80-100 кг/га N-активних інгредієнтів. У період між висаджуванням і цвітінням рослини засвоюють 25-30 кг, між цвітінням і початком дозрівання плодів – 30 кг, а в період дозрівання – ще 25-30 кг азоту. 

Азот дуже рухомий у ґрунті, тому не слід вносити одночасно його великі кількості, раціональніше створювати запаси на рівні 20 кг/га. 

Азот важливий для багатьох процесів росту, тому він завжди повинен бути доступним для засвоєння рослиною. У цілому річний обсяг внесення азоту для полуниць має становити на рівні 100 кг/га. 

Рекомендується роздільне внесення азоту. До 30 кг/га N (200 кг нітроамофоски) потрібно внести безпосередньо після висаджування. Ще 30 кг/га N вносять під час періоду росту, залежно від стану рослин і погоди. 

Під час сильних дощів велика кількість азоту може бути вимита. У цьому разі після дощів слід внести додаткову кількість азоту. 

Під час стресової ситуації для рослини, наприклад, після внесення значної кількості гербіцидів для боротьби з бур’янами, додаткове внесення азоту буде стимулювати ріст рослин.

Раніше повідомлялось, що під час дозрівання полуниці потребують великої кількості калію.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!