Овочі-Ягоди-Сад

Суниці садові в тунелях дали на 20% більший урожай

Суниці садові в тунелях дали на 20% більший урожай

У ФГ «Беррі Прикарпаття» в селі Чукалівка суниці садові вирощують в тунелях іспанського типу. Тим самим забезпечують гарантований та ще й вищий на 20%, ніж у відкритому ґрунті, урожай.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

З усієї площі 64 сотки – під накриттям, і ще обладнують одну теплицю на 22 сотках. Вирощують ягоди в теплицях так званого тунельного типу на крапельному зрошенні.

Раніше ягоди тут пробували вирощувати у відкритому ґрунті. Але через приморозки та дощі доводилося викидати до 10–12 т зіпсованої продукції. 

Тунелі зробили клімат ягідника контрольованим, а урожай – гарантованим.

«Коли ми перейшли на культивування ягід під накриттям, одразу отримали результат, –  розповів Богдан Лутчин власник ФГ «Беррі Прикарпаття». – Наші тунелі – іспанського типу, тобто є можливість провітрювати їх з усіх боків, якщо підняти боковини. Ягоди в них захищені від погодних аномалій. Приморозки їм не страшні, дощі на них не падають. Під час спекотної сонячної погоди ягоди не отримують опіків. Менше проблем із хворобами, адже рослини висаджені на мульчувальну плівку, вони не контактують із ґрунтом. Крім того, ягоди в захищеному ґрунті дають приблизно на 20% більший урожай, ніж у відкритому».

Читайте також: Полуниці на Чернігівщині від заморозків накривають агроволокном і поруч палять багаття