Овочі-Ягоди-Сад

Персик зі сплощеною кроною дає врожай 5-6 тонн/га

Персик зі сплощеною кроною дає врожай 5-6 тонн/га

Персик зі сплощеною кроною в умовах півдня України не поступається урожайністю деревам з об’ємною чашоподібною кроною.

Сад, у якому деревам сформовано сплощену крону, на третій рік вегетації дає врожай 5-6 тонн/га.

Ще одна перевага сплощеної крони персика – вища стійкість до розломів. Найкраща схема розташування дерев зі сплощеним формуванням крони 5 х 4-3 м.

Для формування сплощеної крони персика однорічні саджанці після садіння зрізують на висоті 70-80 см. У зоні майбутнього штамба, на висоті 60-70 см над ґрунтом, видаляють усі передчасні пагони. Всі галуження, що лишилися в зоні кронування, вкорочують на дві нижні бруньки. Обрізування перед початком другої вегетації є формувальним.

Обирають три найсильніші гілки. Одна – вертикальна, решта дві – супротивні, розташовані обабіч неї у площині ряду (допустиме відхилення у міжряддя на 30-45°). Між основами супротивних гілок має бути відстань 10-15 см, із вертикальною віссю кожна з двох гілок має утворювати кут 40-60°.

Супротивні гілки вкорочують на відстані 40 см від основи – так, аби місця зрізів розташовувалися приблизно на одній висоті. Якщо кут такої гілки з вертикальною віссю менший ніж 40°, її переводять на розташований у площині ряду передчасний приріст, своєю чергою його вкорочують на дві-три бруньки.

Якщо на скелетних гілках добре розвинені передчасні прирости, з них формують гілки другого порядку. Для цього на відстані 30-40 см від основи гілки обирають спрямований у міжряддя сильний передчасний приріст й укорочують його, аби підпорядкувати гілці першого порядку.

Вертикальну скелетну гілку (провідник) не вкорочують. Якщо на ній з’являються передчасні пагони, то сильніші з них обрізають на кільце, а слабкі – на дві-три бруньки.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!