Овочі-Ягоди-Сад

Переробникам плодоовочевої продукції обіцяють кредити і гранти

Переробникам плодоовочевої продукції обіцяють кредити і гранти

Переробка плодоовочевої продукції є одним з пріоритетів розвитку аграрного бізнесу в Україні. У межах програми Ukraine Facility країні буде виділено 50 млрд євро, з яких близько 8 млрд євро буде видано у формі кредитів і грантів.

Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький під час форуму «Fit for Ukraine. Буковина: переробка фруктів та овочів», повідомляють в Мінагрополітики.

«Думаю, ви всі чули про цей інструмент – програму фінансової підтримки України від Європейського Союзу «Ukraine Facility», згідно з якою є можливість отримати кошти для розвитку бізнесу через довгострокові кредити, гарантії та інші інструменти. І звісно, одним з пріоритетів розвитку бізнесу в Україні є переробка в цілому та  плодоовочевої продукції зокрема. Проте ідеї варто оформити в проєкти і вони вже мають бути наявними. Тим, хто хоче рухатись, має ідеї і розуміння, рекомендував би не чекати і готувати проєкти вже зараз», – зауважив заступник міністра.

Тарас Висоцький також додав, що переробники плодоовочевої продукції мають можливість отримати кредитну чи грантову підтримку і за іншими програмами. Зокрема, з 2022 року Уряд запустив програму грантів на переробку, в тому числі і плодоовочевої продукції. В рамках програми профінансувати можуть до 50%, а для деокупованих територій до 80% від вартості проєкту,  розмір такого гранту може становити до 8 млн грн. Також переробники плодоовочевої продукції можуть отримати фінансування за програмою «Доступні кредити 5-7-9».

Читайте також: Ще 10 господарств отримали гранти на сади і теплиці