Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Овочеві теплиці забезпечуються талою та дощовою водою

Овочеві теплиці забезпечуються талою та дощовою водою

ПП «Органічна теплиця», що в місті Первомайський на Харківщині частину сезону забезпечує себе талою та дощовою водою, яку збирає з дахів. Тим самим зменшує потребу у воді зі свердловини, яку тут потрібно очищати від мінералів.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«Ми збираємо всю дощову і талу воду з поверхні теплиці. Через спеціальні відводи вода надходить у підземні бетонні резервуари об’ємом 190 м3 . Далі вода насосом подається в танкери, встановлені в теплиці, де вона підігрівається й через систему крапельного поливу подається до рослин. Цієї кількості води нам повністю вистачає взимку та в першій половині весни», – розповів співвласник підприємства Олександр Ясинський. 

Він додав, що паралельно з системою збирання води підприємство має  власну свердловину, з якої теж за потреби бере воду для поливу. 

«Вода зі свердловини, відверто кажучи, не зовсім придатна для поливу через високу мінералізацію, тобто наявність великої кількості солей. Раніше через полив такою водою в рослин знижувався  імунітет, з’являлися хвороби, – зазнався співвласник. –  Після того, як ми встановили обладнання для очищення води, проблеми припинилися».

Читайте також: Органічну теплицю дезинфікують паяльними лампами

Журнали