Овочі-Ягоди-Сад

Овочева ферма «Супергерой» відмовилася від органічної сертифікації

Аналіз показав, що в економічній моделі ферми «Супергерой», що в селищі Бабинці на Київщині, немає сенсу в добровільній органічній сертифікації.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Дія наших сертифікатів закінчилася 31 грудня 2020 року, за рік до цього я розуміла, що не хочу продовжувати цей процес, перестала використовувати в комунікаціях словосполучення «органічний продукт», – розповіла власниця фермерського господарства «Супергерой» Анастасія Кладова.

Фермери проговорювали з постійними клієнтами можливість відмови від сертифікації, отримали їх підтримку. 

«Мені було складно ухвалити рішення і відмовитися від органічного статусу. Багато років роботи і більше ніж сто тисяч гривень, витрачених на процес сертифікації, — це важливий аргумент продовжувати, – поділилася Анастасія Кладова. – Але зважений аналіз показав, що в нашій моделі немає сенсу в добровільній сертифікації. Це витрати, які моєму клієнтові не дають якісно нічого. Відсутність сертифіката не заважає мені використовувати технологію і вирощувати якісний продукт».

На думку фермерки, для її клієнтів важливо, у що упакований продукт, як вирощують і що залишають після себе, як ведуть комунікацію, які цінності транслюють і чи дотримуються їх самі. 

Читайте також: «Супергерой» продає 80% продукції до того, як вона виросла