Овочі-Ягоди-Сад

Опади у 13 мм призводять до розтріскування черешні, – дослідження

Спеціалісти з вирощування черешні присвоїли 2021 року ранг 9 щодо умов для розтріскування плодів. Тобто їх оцінюють як дуже сприятливі.

Про це в журналі «Садівництво по-українськи» повідомляє Людмила Толстолік, завідувачка відділу селекції та сортовивчення Мелітопольської дослідної станції садівництва ім. М. Ф. Сидоренка ІС НААН.

«Наші спостереження показали, що повністю стійких до розтріскування сортів черешні в колекції Мелітопольського дослідної станції не виявлено, –  розповідає вона. – На прояв такого ушкодження переважно впливає сукупність двох чинників: певний ступінь зрілості плодів, а також кількість опадів і швидкість їх випадання, меншою мірою — температура повітря».

Дослідники не встановили реального зв’язку між ступенем розтріскування плодів і такими показниками, як строки достигання й урожайність сортів, уміст у плодах сухих розчинних речовин, маса й форма плоду.

Кількість опадів зливового характеру, що випадають одноразово, яка призводить до розтріскування, перевищує 12,7 мм, зауважує Толстолік. Також розтріскуванню може сприяти погода з дощем середньої інтенсивності протягом не менше як 1,4 дня із сумарною кількістю опадів від 23,6 мм і більше.

Читайте також: Вчений назвав два способи, як запобігти розтріскуванню черешні