Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Огірки на соломі дають більш ранній урожай, ніж на ґрунті

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Вирощування огірків на солом’яних тюках і солом’яній різці має багато переваг. Найбільша її проблема –– пошук соломи, не обробленої гербіцидами.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

Видання зазначає, що технологія вирощування огірків на соломі не нова, її масово використовували ще в Радянському Союзі. Це відмінний варіант для тунелів без обігріву або ґрунтових теплиць, заражених нематодами і збудниками кореневих гнилей. Відмова від цього методу в подальшому була пов’язана, з одного боку, з дешевизною енергоносіїв у 70–80-ті роки ХХ століття, з іншого –– з його трудомісткістю, адже солому в теплицях розкладали вручну, вручну насипали зверху ґрунт, а після завершення сезону рештки вивозили.

Чималу роль зіграло застосування гербіцидів у рільництві (особливо на зернових) і обмеженість даних про їх наслідки. До недоліків можна віднести високі витрати води за умови шлангового поливу і дощування.

Впровадження сучасних систем зрошення відкрило нові можливості для використання соломи в тепличних і тунельних фермерських господарствах.

Солома приваблива як теплий субстрат, здатний не тільки забезпечити надходження повітря, вологи й живлення для рослин, але й створити сприятливі температурні умови для їх розвитку. Крім того, солома є джерелом вуглекислого газу, який виділяється під час її розкладання.

Читайте також: Фермер відмовився від опалення теплиці і зменшив витрати вдесятеро

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!