Овочі-Ягоди-Сад

Офіційні дані врожаю картоплі сильно завищені, – експерти

Статистичні дані щодо врожаю картоплі в Україні, який щорічно перевищує 20 мільйонів тонн, не відповідають дійсності, а реальний урожай становить близько 60% від заявленого, сказав віце-президент Української Асоціації виробників картоплі (УАПК) Сергій Рибалко.

Про це повідомляє УНІАН.

За його словами, статистичні дані про врожай картоплі у 21-22 млн тонн не змінюються протягом останніх десяти років, хоча реалії виробництва змінюються.

«За моїми спостереженнями, реальна цифра близька до 12 млн тонн… більша частина врожаю викидається, віддається на корм худобі. Споживання картоплі в Україні становить близько 4 млн тонн, виходячи з розрахунків Міністерства охорони здоров’я в 120 кілограмів картоплі на особу на рік, помножене на 34-36 мільйонів осіб, які постійно проживають на території країни», – сказав він.

При цьому Рибалко зазначив, що Україна у 2020 році імпортувала з-за кордону близько 500 тис. тонн картоплі, або чверть всього внутрішнього ринку.

Як підкреслила виконавчий директор УАПК Оксана Руженкова, статистику необхідно вивести з тіні, оскільки вона використовується при створенні державної програми підтримки картоплярства.

«П’ятирічний план розвитку галузі будувався саме на цій статистиці. Більш того, при створенні програми підтримки галузі не використовувалися багато даних про виробників картоплі та їх плани на будівництво заводів і переробних підприємств, про стан зрошення і так далі», – додала експертка.

Читайте також: Польські фермери готові утилізувати тисячі тонн непроданої картоплі