Овочі-Ягоди-Сад

Обробки розчинами морських водоростей допомагають збільшити розміри яблук

Обробки розчинами морських водоростей допомагають збільшити розміри яблук

Щоб збільшити частку врожаю великих яблук у дрібноплідних сортів, крім проріджування квітів/зав’язей дерева можна обприскувати розчинами з морських водоростей а також препаратами на основі суміші ауксину, гібереліну, цитокініну.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи»

У публікації говориться про те, що величина яблук залежить від кількості та розміру клітин, ці характеристики в різних сортів відрізняються. На якість яблука впливає безліч чинників: інтенсивність росту дерев, доступ до крони сонячного світла, режими мінерального живлення тощо. А щоб яблука у сховищі добре зберігалися, дерева слід наситити кальцієм, а у сховищі обрати правильний режим зберігання.

Основний поділ клітин відбувається під час зав’язування плоду в квітці, та пізніше, через 3–4 тижні після зав’язування. Після закінчення інтенсивного поділу клітин подальший ріст плодів реалізується через сильне збільшення клітин. Унаслідок росту клітини стають щораз більш округлими, і завдяки цьому збільшується міжклітинний простір. Тож чим інтенсивніше відбувається поділ клітин, тим більшою є кінцева маса плоду.

Щоб збільшити частку врожаю великих яблук у дрібноплідних сортів, крім проріджування квітів/зав’язей дерева можна обприскувати розчинами з морських водоростей. Після триразового обприскування дерев у фазу рожевого бутона в середині цвітіння та через 7–10 днів після нього у сорту Гала значно зменшується частка плодів діаметром, меншим за 65 мм. 

Такого ефекту також можна досягти триразовим обприскуванням яблунь сортів Gala Mitchgla, Гала Наталі, Gala Schinga препаратами на основі суміші ауксину, гібереліну, цитокініну, а також обробивши дерева 5 разів розчинами нітрату калію, яке слід розпочинати в середині червня й повторювати кожні 7–10 днів. Калій також збільшує вміст цукру у яблуках, що сприяє кращому їх забарвленню.

Читайте також: Гала та Фуджі — найперспективніші сорти яблук для експорту