Овочі-Ягоди-Сад

Новий тренд – яблука маленького калібру

Новий тренд – яблука маленького калібру

Останніми роками у розвинених країнах стрімко зростає попит на яблука дрібних калібрів. У багатьох країнах є навіть поняття lunchbox sized apples – яблука, які за розміром поміщаються в коробку для обіду. Зазвичай це плоди калібру 55+, пише EastFruit.

Адже зазвичай  яблуко складно зручно упакувати, заздалегідь не нарізавши, а нарізане воно швидко темніє і псується. І цим поступається за зручністю споживання снекам і ягодам.

Також дуже важливо, щоб навіть дитина змогла з’їсти відразу ціле яблуко, щоб не платити за яблуко, яке доведеться викинути.

Споживачі також звертають увагу на зниження відходів, тому факт повного використання продукту важливий не тільки з точки зору економії, але і з точки зору мінімізації впливу на навколишнє середовище.

Дуже успішним, наприклад, став новозеландський бренд Rockit, який продає яблуко калібру 58 мм, упаковане в тубуси по п’ять штук. До речі, тубуси зроблені з органічного матеріалу, тому не забруднюють навколишнє середовище. Такий тубус зберігає якість яблука і дозволяє легко його відкрити і знову закрити.

На думку економіста інвестиційного департаменту ФАО Андрія Ярмака, саме такі рішення визначатимуть успіх в маркетингу яблук. Тому, швидше за все, преміальні ціни на яблуко великих калібрів залишаться в минулому, хоча в деяких країнах велике яблуко і зараз цінується високо.

Навіть в Україні останніми роками попит на яблуко великих калібрів істотно знизився. А отже садівникам доведеться адаптувати технології вирощування яблука таким чином, щоб отримувати стигле яблуко необхідного калібру.

Крім того, дуже важливо мати можливість калібрування, сортування і пакування яблука невеликих розмірів, адже існуючі потужності зазвичай налаштовані на більше яблуко.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!