Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Названо найбільш придатні для Житомирщини сорти картоплі, - досвід ПП «Чайківка»

В ПП «Чайківка», що в Радомишльському районі Житомирської області, культивується шість сортів картоплі.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

Розповідаючи виданню про перспективи вирощування картоплі в Україні, директор ПП «Чайківка» Григорій Тищенко зауважив, що підприємство має контракт із ТОВ «Чіпси Люкс». Для них на 20 гектарах в господарстві вирощують чіпсові сорти: Опал і Кібіц.

Також в ПП «Чайківка» вирощують ранній рожевошкірий сорт Беллароза, пристосовані до місцевих умов середньопізній Рудольф і пізній Пікассо. «Останніми роками актуальними для господарства стали посухостійкі сорти. Повністю відповідає цій вимозі Гранада, тому під неї відводять ділянку, більшу ніж під інші. Крім того, жовті, видовжені, гарних товарних якостей і приємного смаку бульби мають прихильників. Не випадково сорт отримав від споживача ще й неофіційну назву –– український банан», – зауважив Григорій Тищенко.

Посадковий матеріал в господарстві оновлюють кожні три роки. Його купують у представників оригінатора сорту еліту. У той же рік розмножують її, отримуючи першу репродукцію. На другий рік садять її на товарний урожай і збирають другу репродукцію. Третього року висаджують другу репродукцію. Отримавши третю, урожай розпродають повністю. І знову купують еліту.

Нагадаємо, в ПП «Чайківка» розказали про наслідки браку вологи для картоплі.