Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Названі препарати, що збільшують врожай та якість винограду в теплицях

Останнім часом застосування біостимуляторів росту та мікродобрив біологічного походження у системі інтегрованого захисту інтенсивних насаджень винограду є найефективнішим заходом підвищення врожайності та покращення якості готової продукції.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

«Рекомендуємо застосовувати Атонік Плюс (0,2 л/га), Ізабіон (3,0 л/га) та Амалгерол (3,0 л/га), Sunny Mix «універсал» (0,1 л/га), Sunny Mix «бор» (1,5 л/га), Оксігумат (1,0 л/га) — препарати, які пройшли виробничу перевірку й показали високу ефективність застосування на селекційних насадженнях нашого Інституту, – радить Людмила Баранець, кандидат сільськогосподарських наук Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова».  – Восени, по листку, для зменшення накопичення зимуючого запасу збудників хвороб варто застосовувати контактні препарати широкого спектра дії: Малвін (каптан) — 2,0–2,5 кг/га; Полірам ДФ (метира) — 2,5 кг/га у баковій суміші із сірковмісними препаратами: Кумулюс ДФ, в. г.(4,0–6,0 кг/га), Тіовіт Джет 80 WG, в. г. (5,0–8,0 кг/ га) та аналоги».

Авторка радить після листопаду, щоб уникнути збереження інфекційного запасу патогенів і захистити лозу в осінньо-зимовий період, обробити кущі, прилеглий ґрунт, молоді й багаторічні насадження 3–5%-м розчином залізного купоросу, або фунгіцидом Айрон, з. п. (15–18 кг/га). 

Вона нагадує, що незважаючи на нововведення в рослинництві, сульфат заліза завдяки широкій зоні дії та безпеці не втратив своєї популярності й досі. Однією з переваг заліза сірчанокислого є використання його як добрива (у боротьбі з хлорозом), дезінфектора (проти лишайників і мохів), і як інсектицида, або фунгіцида. До того ж залізний купорос утворює на деревині своєрідне покриття, яке захищає виноград від коливань температури в зимовий період.

Читайте також: Тепличний виноград має чотири основні переваги

Журнали