Овочі-Ягоди-Сад

Названа рентабельність картоплі

Названа рентабельність картоплі

Рентабельність вирощування картоплі становить близько 30% через високу капіталомісткість бізнесу, підрахував Микола Гордійчук, директор компанії-лідера з продажу насіннєвої картоплі «Агріко-Україна», повідомляється у відеоблозі на Aggeek.

За словами експерта, картопля – високомаржинальна культура. При цьому цей бізнес дуже капіталомісткий – середні витрати в вирощування 1 га столової картоплі складають 120-150 тис. грн, а насіннєвої – близько 250 тис. грн/га. Сюди входять витрати на насіннєвий матеріал, технології, добрива, прибирання. Наприклад, один ящик для зберігання картоплі коштує близько 2 тис. грн. 

«Щорічні витрати на ремонт комбайна, що працює в наших піщаних ґрунтах, складають 250-300 тис. грн, – навів приклад Микола Гордійчук. – Виходячи з цього, рентабельність капіталу – близько 30%. Саме тому багато компаній, які мають великий банк землі, сьогодні пішли з картопляного бізнесу і стали займатися виробництвом культур з 100% рентабельністю, наприклад, соєю. В картопляний же бізнес часто заходять малі і середні фермери, для яких вирощування картоплі має соціальну складову».

Читайте також: Учений спрогнозував ціну на картоплю