Овочі-Ягоди-Сад

Картопля на Дніпропетровщині може бути нерентабельною

Картопля на Дніпропетровщині може бути нерентабельною

Господарство «Раст-Агро» (Дніпропетровська область) може отримати урожай картоплі на 20-30%, ніж торік через приморозки.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів власник підприємства Андрій Романів.

«Весняні приморозки нас не оминули – доходило до 3 морозу, а по ґрунту – напевно, й до мінус 5, – розповів він. – Картопля підмерзла. Із 7 га картопляного поля 3 га – під агроволокном, і останні витримали зниження температури абсолютно нормально, без втрат. Решту 4 га приморозило, але повної загибелі бадилля не відбулось. Чесно кажучи, у нас вперше трапилася така ситуація з нею через погодні умови, та й це непрофільний для нас продукт».

Впродовж літа пошкоджена морозом картопля відновилася, додає Романів. Звичайно, це буде вже зовсім інша урожайність та інші терміни дозрівання, але в цілому господарство продукцію не загубило.

«Картопля – така культура, що все одно потім ростки кине, але урожайність може бути нікудишньою, тобто виробництво цього сезону стане нерентабельним, – резюмував виробник. – Ми ж нормально проскочили, тому що у нас на той момент були ще сходи капусти, цибулі та моркви, які не бояться приморозків».

Читайте також: На Півдні висаджують картоплю другого обороту