Овочі-Ягоди-Сад

Найбільші витрати ферми мікрозелені – на обладнання приміщення

Найбільші витрати ферми мікрозелені – на обладнання приміщення

Зелена «сіті-ферма» сумчанина Богдан Коваленка займає приблизно 50 кв. м у належно обладнаному приміщенні. Система проточної гідропоніки, досвічування, рекуператор та кондиціонер склали більшу частину витрат.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».   

Сумський підприємець нині вирощує понад 20 різних культур: від більш поширених і звичних на кшталт гороху та соняшнику до доволі екзотичних, таких як фенхель, мізуна червона, щавель Кривава Мері.

«Тут установлене освітлення з використанням спеціальних ламп, автоматична система поливу, облаштована вентиляція, – зазначається у публікації. – Рекуператор допомагає підтримувати оптимальний рівень вологості в повітрі, а кондиціонер – забезпечувати потрібний температурний режим. До речі, найбільша частка фінансових витрат, коли господар розпочинав зелений бізнес, припала саме на створення спеціального мікроклімату й автоматизацію виробництва, тобто на придбання і встановлення обладнання».

Спочатку сумчанин вирощував зелень у контейнерах, заповнених кокосовим субстратом. Згодом перейшов на прогресивніший, за його словами, метод проточної гідропоніки, коли рослини знаходяться в жолобах, якими періодично циркулює очищена вода.

Читайте також: Замість ресторанів основними споживачами мікрозелені стали домогосподарства