Овочі-Ягоди-Сад

Найбільше цибулева муха шкодила на Поділлі

Найбільше цибулева муха шкодила на Поділлі

Найбільша заселеність посівів цибулі цибулевою мухою виявлено в Хмельницькій області – 18% площ під культурою на присадибних та промислових ділянках.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Скрізь за чисельності 1–2 личинок на рослину цибулева та росткова муха заселяла та пошкоджувала 2–9, макс.18% (Хмельницька обл.) рослин на присадибних та промислових ділянках, – відмітила в статті Ксенія Баннікова, кандидатка сільськогосподарських наук. – Зимуючий запас пупаріїв мухи становить 0,1–2 екз. на кв. м, якого достатньо для значного поширення шкідника у посівах цибулі в поточному році в разі сприятливих агрокліматичних умов вегетації, передусім за вологості ґрунту 25–80% від повної вологоємності під час розвитку яєць».

Нагадаємо, для зменшення ураження рослин цибулевою мухою насамперед рекомендують дотримуватися просторової ізоляції полів цибулі (не менше 2 км від поля поточного року).

Сівбу чи садіння цибулі проводять у ранні строки. Не залишають на полях недозрілі, пошкоджені, гнилі цибулини. 

Мухи другого покоління цибулевої жужелиці відкладають яйця в серпні, а личинки розвиваються в серпні-вересні. Личинки проникають всередину цибулини, роблять там ходи.

Щоб запобігти ураженню, відбирають здоровий садивний матеріал, ретельніше збирають з поля пошкоджені цибулини разом із личинками з подальшим знищенням, контролюють чисельність шкідника, проводять глибоку оранку та розпушування ґрунту.

Читайте також: Найбільше цибулі на Херсонщині шкодили цибулева муха і трипси