Овочі-Ягоди-Сад

Цибуля, уражена трипсом, втрачає товарність навіть у сховищі

Уражена трипсами цибуля, при закладанні у сховище втрачає яскраве забарвленння лусок, на поверхні цибулин видно ходи комах. Це не тільки погіршує товарність, але й сприяє більшому випаровуванню вологи та зменшує вагу продукції.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«Особливо небезпечним шкідником в останні 2–3 роки для посівів цибулі став тютюновий трипс. Сильне ураження цим шкідником збільшує ймовірність ураження рослин захворюваннями, оскільки трипс руйнує покриви цибулин. Через пошкодження воскового нальоту підвищується чутливість до гербіцидних обробок», – зауважує видання. 

У статті нагадується, що уражені цибулини, які під час закладання на зберігання мали насичено-коричневий колір лусок (або насичений червоний у червоних гібридів), після зберігання втрачають його й набувають сизуватого відтінку. На лусках навіть неозброєним оком можна помітити результати діяльності трипсів — маленькі світло-сірі крапочки. Це не тільки погіршує товарний вигляд цибулин, але й сприяє більшому випаровуванню вологи з них, що знижує доходи виробників після зберігання. 

«Позбутися трипсів повністю практично неможливо, але можна постійно й успішно обмежувати їх чисельність», – підсумовує видання.

Читайте також: Цибулю від трипсу захищають весь час присутності шкідника