Овочі-Ягоди-Сад

Найбільш перспективне джерело органічних добрив для картоплі – солома та сидерати

Найефективнішою системою живлення картоплі є сумісне внесення органічних і мінеральних добрив. Але отримати перегній в рекомендованих кількостях в Україні складно. Перспективним джерелом органічних добрив є солома та сидеральні культури.

Про це повідомляє журнал «Плантатор»

У статті згадується, що порівняно з іншими культурами картопля більш вимоглива до забезпечення поживними речовинами, вона накопичує велику вегетативну і бульбову масу за відносно слабкого розвитку кореневої системи, тому потребує внесення добрив у значній кількості. 

«Найефективнішою системою живлення для картоплі за даними багатьох досліджень є сумісне внесення органічних і мінеральних добрив, – зауважують Валентина Гамаюнова та Оксана Іскакова, вчені Миколаївського національного аграрного університету. – За сучасних економічних умов господарювання застосовувати органічні добрива в рекомендованих дозах немає можливості через різке зменшення поголів’я тварин, що спонукає до пошуку технологій, побудованих на використанні наявних місцевих мінеральних та органічних ресурсів. Перспективними в цьому напрямі є солома та сидерати. Сидеральні культури, такі як ріпак, гірчиця біла, редька олійна, сприяють знищенню бур’янів, створюють оптимальні фітосанітарні умови для росту картоплі, ґрунт збагачується органікою 20–25 т/га зеленої маси, що дозволяє оптимізувати фон органічних добрив, довносячи під картоплю лише мінеральні добрива».

Автори додають, що для повної реалізації сортом своїх потенційних можливостей рослини слід забезпечити усіма необхідними чинниками їх життєдіяльності та захистити від стресових явищ. До них можна віднести надзвичайно високу сонячну інсоляцію, перепади температур, значну посушливість тощо. 

Послабити стресові ситуації та знизити негативний вплив на рослини дозволяють мікродобрива та біостимулятори, які застосовують позакоренево.

Читайте також: Урожайність вітчизняного сорту картоплі становила 100 т/га