Агромаркет

Рашисти вивозять українське зерно до третіх країн

Рашисти вивозять українське зерно до третіх країн

Зі складів тимчасово окупованого Бердянська рашисти вагонами вивозять зерно до автономної республіки Крим, а потім в росію.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомила омбудсмен Людмила Денисова.

Автомобільна колона з викрадених у перевізника «Аскет Шиппінг» зерновозів була помічена на Мелітопольському шосе. Раніше компанія «Аскет Шиппінг» відмовилась співпрацювати з окупантами і перевела потужності на захід України. Бердянці нарахували понад 30 вантажівок з причепами, наповненими зерном біля заводу «Азовкабель».

Також загарбники намагаються вивезти залишки зерна з Маріупольського порту залізницею. Терміново розпочалися роботи з ремонту залізничного полотна в Маріуполі та станції Сартана.

Використовуючи порти ТОТ АР Крим та міста Севастополя, рф вивозить морськими шляхами награбоване українське зерно до третіх країн.

Судно «Матрос Пазинич», яке вже транспортувало викрадене зерно до Сирії, повернулося до Чорного моря та було завантажено знову. Після виходу із кримського порту це судно вказало порт призначення Бейрут у Лівані.

Людмила Денисова нагадала, що викрадення продовольства з окупованих територій є порушенням Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни та воєнним злочином згідно зі статтею 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду.

Нагадаємо, Україна переорієнтовує експорт агропродукції на потужності залізниці.