Овочі-Ягоди-Сад

На що потрібно звернути увагу при будівництві теплиці

На що потрібно звернути увагу при будівництві теплиці
SONY DSC

Плануючи побудувати тепличний комплекс, потрібно урахувати певні нюанси, щоб при експлуатації не було складнощів із її ефективним функціонуванням.

Про це у коментарі Аgrotimes розповів головний інженер ТОВ МНВП «ІНЖТЕХБУД» Валерій Береза.

За його словами, наразі існують державні програми, які стимулюють теплицебудування.

«Але є певні складнощі, з якими вже стикалися наші клієнти. В першу чергу мова йде про вимоги до майданчику будівництва. Наприклад, аграрій хоче звести теплицю загальною площею в 1 га. Але для її ефективного функціонування потрібно мати близько 2 га земельної ділянки», – зауважив Валерій Береза.

Фахівець акцентував, що ще одним важливим аспектом для будь-якого об’єкта, в тому числі й теплиці, є комунікації: теплопостачання, електропостачання, водопостачання та водовідведення, газопостачання тощо. Тобто недостатньо мати просто земельну ділянку з гарними геологічними умовами та розташуванням, потрібно мати доступ до інженерних мереж.

«Багато нюансів можна урахувати ще на стадії проєктування. В залежності від місцерозташування земельної ділянки й наявності комунікацій ми можемо допомогти обрати оптимальний тип теплиці як за архітектурно-планувальними характеристиками, так і за технологією вирощування: в ґрунті, в субстраті, на столах тощо», – додав Валерій Береза.

Нагадаємо,  ТОВ «ІНЖТЕХБУД» пропонує клієнтам комплексний підхід у вирішенні задач із будівництва.. Також ми писаои, що реконструкція сільськогосподарських об’єктів набиратиме популярності.