Овочі - Ягоди - Сад

На Одещині вперше заклали промислові насадження фісташки

Поділитись:
На Одещині вперше заклали промислові насадження фісташки

Молодий фермер Андрій Петков заклав в Одеській області 3,5 га фісташки. Цю агрокультуру в промислових обсягах в Україні ще не вирощували, пише «Голос України».

Влітку 2018 року він висадив понад 3 тис. саджанців фісташкових дерев, вирощених із закупленого в Узбекистані насіння. На 1 га можуть розміститися 300 дерев.

Фермер очікує, що перші горішки будуть років через шість. За його словами, одне дерево в десятирічному віці має давати до 10 кг товарної фісташки.

Фісташкові дерева – справжні рослини пустелі, вони чудово пристосовані до посухи й засоленості ґрунту. Також вони спокійно переносять коливання температури від -10 ºС до +40 ºС.

При цьому Андрій Петков спеціально поки що не створив полив цього саду, щоб у справжніх спартанських умовах максимально перевірити фісташки на пристосовність до нашого клімату.

Фісташки – двостатеві рослини. Щоб вони запилювалися, на 10 жіночих рослин необхідна одна чоловіча, зауважив фермер.

Рослини необхідно оберігати від хвороб, здебільшого грибкового характеру. Є певна загроза з боку американського білого метелика. Для профілактики Андрій Петков застосовує фунгіциди та гербіциди. А від зайців використовує сітку для захисту.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями