Овочі-Ягоди-Сад

На Львівщині серед овочів найбільше вирощують капусти

На Львівщині серед овочів найбільше вирощують капусти

За 5 років площі під овочами на Львівщині у господарствах усіх категорій збільшились на 65,1% (з 26,1 до 43,1 тис. га), обсяги виробництва – на 63,0% (з 512,8 до 835,8 тис. тонн). Найменші площі займають посіви цибулі, яка потребує адаптації технології та підбору гібридів.

Про це повідомляють в департаменті агропромислового розвитку Львівської ОВА.

96% площ і обсягів виробництва овочів зосереджено в господарствах населення. Сільсьгосппідприємства вирощують овочі всього на 4% площ, проте у них також за останні 5 років площі збільшились на 30,8% (з 1,3 до 1,7 тис. га) і обсяги виробництва на 38,5% (з 25,7 до 35,6 тис. т).

«У структурі площ вирощування в господарствах усіх категорій основними культурами є капуста (35,8%), салатні та зелені овочі (24,9%), морква (10,7%), буряк столовий (10,1%), цибуля (9,4%)», – зазначають в Львівській ОДА.  

В сільськогосподарських підприємствах структура площ вирощування дещо інша, а саме переважають овочі салатні та зелені (28,5%), капуста (15,0%), буряк столовий (13,0%), морква (12,0%). Цибуля поки що вирощується на невеликих площах, оскільки аграріям необхідно удосконалити технологію вирощування і випробувати гібриди, які підходять до наших кліматичних умов.

«Затоплення та окупація південних областей – це виклик для наших аграріїв, які цілком розуміють, що вони мають збільшувати обсяги вирощування овочів, які принаймні добре ростуть в нашій зоні з метою забезпечення населення продукцією за доступними цінами. Мова перш за все йде про «борщовий набір». Ми намагаємось стимулювати цей процес на обласному рівні. Вже другий рік поспіль дії регіональна підтримка наших аграріїв у вигляді відшкодування вартості сертифікованого насіння, яке дає вищу врожайність і збільшує обсяги виробництва. У поточному році на даний напрям з обласного бюджету виділено 1,2 млн. грн, які будуть розподілені між 37-ма підприємствами-заявниками», – прокоментувала Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромрозвитку Львівської ОДА.

Читайте також: «Сади Полтавщини» почали вирощувати овочі та баштанні