Овочі-Ягоди-Сад

На Харківщині перестав родити яблуневий сад

На Харківщині перестав родити яблуневий сад

Через неможливість догляду протягом двох сезонів, сад «Харківської фруктової компанії» практично перестав родити. Щоб його відновити, потрібно ще два роки. Також було знищене фруктосховище.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи», Сергій Лебедєв, співвласник та директор «Харківської фруктової компанії».

Цей чоловік практично поодинці розмінував яблуневий сад у 58 га, який був деокупований минулої осені. Наразі відновлено виробництво на 15-20% площі саду.

«Повноцінним відновленням це не можна назвати, тому що багато дерев у рядах залишилися пошкодженими, і їх тепер тільки викорчовувати, – розповів Лебедєв. – Ми відновлювали найбільш ходові сорти, практично всі, окрім Симиренка, та ряди, які найменше постраждали. А ті 80% саду, який ми ще не відновили, де два сезони не велося взагалі жодних робіт, нас просто шокували цього літа – там не дозріло жодного яблука! Ми сподівалися хоч на щось, нехай здати його на сік, але не було нічого на деревах».

Два сезони без нагляду фактично повністю припиняють плодоношення промислового саду, констатують виробники «Харківської фруктової компанії», й стільки ж часу треба, щоб його відновлювати.

Але чи будуть вони це робити, Сергій Лебедєв не впевнений, адже сучасне фруктосховище на 2 тис. тонн, на яке була розрахована і площа саду, нині зруйноване окупантами.

Читайте також: Собівартість продукції садівництва зросла на 20-60%