Овочі-Ягоди-Сад

На безсубстратній технології тепличний комбінат економить 400 тис. євро на рік

Тепличний комплекс «Берестьє» біля білоруського міста Брест використовує для вирощування томатів та огірків безсубстратну технологію вирощування у поліетиленових рукавах, що дозволяє економити 400 тис. євро на рік.
Про це повідомляє HortiDaily.

«Берестьє» має 20 га теплиць, де вирощуються томати, огірки, солодкий перець, баклажани, салат: понад 30 видів овочів. Це лідер країни з виробництва томатів та огірків, у 2019 році їх було відповідно вироблено 6,9 тис. тонн та 2,5 тис. тонн.

У 2018 році тут впровадили власну безсубстратну технологію вирощування рослин. Рослини вирощують у пластикових рукавах, де їх живлять поживними речовинами з усім набором необхідних мікроелементів.

За словами директора комплексу Миколи Долбіка, безсубстратні технології щорічно приносять понад 400 тис. євро заощаджень, і ще 200 тис. євро заощаджують завдяки використанню геотермальних джерел.

«Ми використовуємо тепло Землі, геотермальні джерела. У нас є свердловина, яка забезпечує воду температурою 25 градусів. Також ми використовуємо воду з неї для поливу взимку. Це дуже зручно і корисно», – зазначив пан Долбік.

Через це витрати на виробництво овочів у комплексі є найнижчими в країні.

«За останні два роки площа теплиць зросла втричі, а споживання енергії зменшилось на 1000 одиниць нафтового еквіваленту, – зазначив головний інженер-енергетик Сергій Протульчик. – Ми продовжуємо ремонт котельні та автоматизацію виробництва. Як результат, витрати енергії на кілограм овочів у нашій теплиці нижче, ніж у німецьких».

Читайте також:У Польщі збудували першу full-LED теплицю для вирощування томатів

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!