Овочі-Ягоди-Сад

Теплицю опалюватимуть від криптовалютної ферми

Теплицю опалюватимуть від криптовалютної ферми

У шведському місті Боден, у рамках проєкту приватно-державниого партнерства між Systemair, Технічним університетом Лулеа, RISE (Дослідницькі інститути Швеції), Боденським діловим агентством, місцевим муніципалітетом Бодена та благодійною організацією Genesis Mining, Hashpower For Science розробляєтся теплиця, яка отримує тепло через потвітропроводи від контейнеру криптовалютної ферми Genesis Mining.

Про це повідомляє HortiDaily.

«Щодо холодного клімату на півночі Швеції, наші розрахунки показують, що теплицю на  300 м2 можна легко обігріти за допомогою контейнера на 550 кВт, навіть при температурі зовнішнього повітря, що досягає майже -30℃. Але потенціал набагато більший», – сказав Андреас Йоханссон, старший викладач Технічного університету Лулеа, який робить розрахунки для проектування системи потоку повітря від центру криптовалютної ферми до теплиці.

Як одна з найбільших у світі криптовидобувних компаній, що має понад десяток центрів обробки даних по всьому світу, команда дослідників і розробників Genesis Mining активно працює над різними рішеннями та співпрацею, щоб забезпечити більш стійкі засоби криптовидобутку.

«Genesis Mining завжди віддавав перевагу місцям, де пропонуються 100% відновлювані джерела енергії, тому ми так багато зосереджувались на скандинавах, – сказав генеральний директор і співзасновник Genesis Mining Марко Стренг. – Але як лідер галузі, ми розглядаємо це як нашу морально-етичну відповідальність за просування галузі вперед і пошук спосіб перетворення нашої надлишкової енергії був головним пріоритетом. Ми з нетерпінням чекаємо масштабування цього проекту та передачі його не лише більшості наших власних центрів обробки даних, але й іншим».

Читайте також: Теплиці можуть повністю забезпечуватися енергією сонця, – вчені