Овочі-Ягоди-Сад

Малину преміум-класу можна виростити лише в закритому ґрунті, - фахівець

Вирощування малини в закритому ґрунті має великі перспективи в Україні.

Про це під час міжнародного практичного форуму «Інтенсивний Сад/Ягідник» розповіла міжнародна агроконсультантка з ягідних культур Ганна Луцько.

Вона нагадала, що малина є доволі делікатною ягодою, яка у свіжому вигляді не підлягає довготривалому хранінню й транспортуванню на далекі відстані. Тим не менш свіжа малина вважається ягодою преміум-класу.

«Тому ягоду високої якості можемо отримати тільки використовуючи закритий ґрунт», – зауважила Ганна Луцько.

Фахівчиня розповіла про досвід співробітництва з азербайджанським проєктом, де вирощували одні й ті самі сорти малини в закритому та відкритому ґрунті.

«У відкритому ґрунті в нас виходило 5 тонн з гектара, а в закритому – більше 25 тонн з гектара, враховуючи те, що Азербайджан – не найкращий за умовами вирощування малини. Тим не менше, малина, вирощена в закритому ґрунті, їхала 200 км до Баку, де продавалась за преміальною ціною», – уточнила Ганна Луцько.

На її думку, вирощування малини в закритому ґрунті має широке майбутнє.

«Завдяки біологічним та фізіологічним особливостям, в малини є переваги над багатьма фруктами та овочами, які дають їй можливість бути більш конкурентною для вирощування в закритому ґрунті», – підкреслила Ганна Луцько.

Зокрема, в теплицях, особливо в південних регіонах, малина потребує меншої інтенсивності світла, аніж полуниця. Тому це може стати певною перевагою для агровиробників. Адже, за  її словами, свіжа малина дорожча навіть за лохину й продається вона у маркетах в невеликих упаковках. Якщо перерахувати вартість упаковки у розрахунку на кілограм, ціна малини здивує.

Нагадаємо, вирощувати малину та смородину варто при договорі оренди понад 7 років. Також ми писали, що без власної заморозки прибуток від малини осідав у посередників.