Овочі-Ягоди-Сад

Стабільна ціна – одна з переваг суниці альпійської

Суниця альпійська попри свою трудозатратність має перевагу – стабільну ціну. Враховуючи те, що вирощуванням цієї ягоди займаються небагато виробників, вона є ліквідною на ринку. Однак не варто обирати її як монокультуру.

Про це під час міжнародного практичного форуму «Інтенсивний Сад/Ягідник» розповів власник ТМ «Ягоди Волині» Віталій Ішмурат.

За його словами, підприємство займається вирощуванная суниці альпійської впродовж тьох років. У якості експерименту було висаджено 1,2 га суниці альпійської й сертифіковано її за органік-стандартом.

«Суниця альпійська розпочинає цвітіння наприкінці травня, а збирання врожаю відбувається в червні та серпні й навіть у вересні – до перших заморозків», – констатував Віталій Ішмурат.

Він уточнив, що середня врожайність суниці альпійської становить 5 тонн з 1 га. Але це доволі песимістичний сценарій.

«У 2020 році, в перший рік після висадки, в мене вже був промисловий збір. Тоді я з 1,2 га зібрав 8 тонн ягід, які відразу заморозив й продав по 7,6 євро/кг», – додав Віталий Ішмурат.

Перевагою суниці альпійської він назвав стійку ціну на ягоду. Недоліком культури фахівець назвав її трудомісткість. Адже в період масового збирання врожаю на 1 га посівів знадобиться 25-30 працівників щоденно.

«В цілому ж одна людина збирає близько 10 кг за день. Через велику трудовмісткість у 2020-му я платив за день по 600 гривень, минулого року – по 700 грн», – уточнив Віталій Ішмурат.

Власник ТМ «Ягоди Волині» додав, що загалом продукція у замороженому вигляді йде на експорт. А ось суницю альпійську у свіжому вигляді, розфасовану у пластикові контейнері, купували не в тому обсязі, який би зацікавив виробника.

Нагадаємо, суниця альпійська приносить виручку до 1 млн грн/га. Раніше ми писали, що у ягідному кооперативі посадили суницю альпійську.