Овочі-Ягоди-Сад

Малим господарствам є сенс закладати яблуневі сади на підщепі ММ-106

Малим господарствам є сенс закладати яблуневі сади на підщепі ММ-106

Підщепа ММ-106 може стати задовільною для малих або й зовсім дрібних садівничих господарств, які не мають значних коштів і води для закладання яблуневого саду.

Закладати яблуневі сади на підщепі М9 часто-густо у них виходить на примітивному рівні, але й то результати з того не завжди втішні.

Через те, що в Європі мода на підщепу ММ-106 минула, там різко скоротилися її маточні насадження. Різновидів ММ-106 виділено мало, тому варто шукати хоча б оздоровлені  її форми.

Закладаючи такий сад, необхідно дуже ретельно підготувати ґрунт під садіння і вибрати якісні деревця. З тонких дрібних саджанців виросте такий самий сад.

Наскільки добре виросте підщепа ММ-106 у ґрунті за перші два роки, настільки й успішним буде результат від провадження такого саду в майбутньому. Навіть із посереднім забезпеченням вологою, але з корінням, що глибоко сягнуло у ґрунт, підщепа ММ-106 здатна забезпечити саду стабільні 30-50 тонн/га яблук.

Яблуням на ММ-106 не потрібна опора. У більшості регіонів плодівництва саду на ММ-106 не потрібне зрошення.

За доброї агротехніки сади на цій підщепі у перші роки ростуть досить сильно, тому до формування крони варто ставитися дуже серйозно. Обираючи сорти для такого саду, слід надати перевагу слабкорослим або середньорослим сортам, тоді як у садах на М9 себе краще реалізують сорти з середньою силою росту та сильнорослі.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!