Овочі-Ягоди-Сад

Криза виноградарства та виноробства розпочалась задовго до війни

Криза виноградарства та виноробства розпочалась задовго до війни

Кризу у виноградарсько-виноробній галузі, яка розпочалась ще задовго до війни, істотно посилила військова агресія росії на території України. 

Про це на нараді з питань забезпечення розвитку виноградарсько-виноробної галузі Одеської області наголосив Володимир Кучеренко, генеральний директор корпорації «Укрвинпром». Основні тези виступу він оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбук.

«У своєму виступі наголосив, що кризу у виноградарсько-виноробній галузі, яка розпочалась ще задовго до війни, істотно посилила військова агресія росії на території України, – зазначив Володимир Кучеренко. – З-поміж негативних факторів впливу –  знищення або значне пошкодження низки виноробних підприємств, падіння попиту та реалізації виноробної продукції, стрімкий ріст імпорту виноробної продукції, подорожчання основних витратних матеріалів, порушення логістичних ланцюгів. Окрім цього, досі неврегульованими терміни розрахунку торгових мереж з постачальниками харчових продуктів та низка неефективних для розвитку галузі управлінських рішень тощо». 

Він також озвучив першочергові кроки, які має держава здійснити задля покращення становища в галузі. Зокрема, відновлення спецрежиму ПДВ для виноградарсько-виноробних підприємств, встановлення індикативної ціни на виноград, субсидування переробки (на зразок європейської практики), розробка дієвої, комплексної програми відновлення галузі, істотне підвищення мита на імпортну продукцію країн, які підтримують країну-агресора, забезпечення представлення на магазинних полицях понад 60% української винопродукції, створення централізованої інформаційної логістичної системи та інше.

Читайте також: Українських саджанців вистачить лише на 30 га нових виноградників