Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Короткі хвостики яблук – загальна проблема в Польщі

Короткі хвостики яблук – загальна проблема в Польщі

Короткі плодоніжки (хвостики) у яблук внаслідок весняних заморозків – основна проблема збирання та зберігання врожаю польських яблук. Такі плоди важко збирати, а відірвані плодоніжки збільшують ризик загнивання яблук та зменшують їх комерційну привабливість.

Про це повідомляє SadyOgrody.

Видання зазначає, що багато садівників скаржаться на надзвичайно короткі хвостики яблук Гала.

«Фруктів багато, але збирати їх – справжнє випробування. Черешки настільки короткі, що практично в кожному яблуку вони або ламаються, або повністю відриваються. Співробітники скаржаться на хворі пальці від збирання, оскільки плоди дуже щільно прилипають до гілок, і доступ до них обмежений», – наводить видання слова фермера з регіону Варка.

За словами доктора Томаша Ліпи, голови правління Товариства розвитку карликових садів, зазвичай коротші квітконоси мають плоди, що виникають із центральної – королівської квітки.

«У Люблінському воєводстві я спостерігаю вкорочення квітконосів на Чемпіоні, на Галі я цього явища не помітив. Вже місяць ви бачите, що плоди розвалюються, їх просто зсувають – їхня плодоніжка занадто коротка, що, мабуть, є наслідком численних заморозків. Цього року ситуація така дивна і незвична, адже останніми роками, незважаючи на морози, ми не стикалися з таким типом проблем під час збирання врожаю», – сказав доктор Томаш Ліпа.

Читайте також: Яблука Чемпіон опадають до збору врожаю